Nõuanded

5 moodust, kuidas suvepuhkusest maksimumi võtta

Kuidas suvepuhkusest maksimum võtta

Südasuvi on käes ning on aeg puhkuste tipphooajaks! See mesimagus aeg tuleks veeta võimalikult lõbusalt ja kasulikult. Seega tahame sulle anda 5 moodust, kuidas oma suvepuhkusest maksimum välja võtta!

1. Stressivaba puhkus – alusta puhkuse planeerimist võimalikult vara

Keegi ei taha tunda end puhkuse ajal stressis olekus. See on aeg, kus kõik võiks minna rahuliku kulgemisena ning probleemidega tegelemiseta. Selleks aga planeeri oma puhkuse aeg, kui mitte täielikult, siis vähemalt mingis ulatuses ette! Osta valmis lennu-, rongi- või laevapiletid, broneeri vajalikud majutused ja lepi kokku sobivad kuupäevad lähedastega kokku saamiseks juba vähemalt kuu aega ette. Suvi on tihe aeg ning etteplaneerimine aitab sul probleeme vältida ning veeta puhkus mõnuledes.

2. Välju argipäeva rutiinist ja proovi midagi uut!

Ära veeda suvepuhkust taolises rütmis nagu tööl olles. Muuda oma päevi täielikult, sest vaheldus teeb head ja rikastab sinu eluviisi. Ärka varem või hoopis hiljem kui tavaliselt, söö magustoit enne soolast, mine keset ööd paljalt ujuma või katseta langevarjuhüpet! Ebatavalised tegevused viivad sinu mõtted eemale igapäeva elust ning aitab sul tunda hoopis uusi emotsioone ja tundeid, mis on kasulik sinu meelele.

shokobox suvepuhkus

3. Ole füüsiliselt aktiivne

Loomulikult tuleks ka puhkuse ajal hoolitseda oma füüsilise vormi eest ning liigutada end regulaarselt. See tagab hea tuju, toonuses oleku ja aktiveerib sinu mõttetööd. Nii tunned end nii füüsiliselt kui ka vaimselt hästi. Suvel on parim aeg liikuda just õues, kuna ilmad lubavad liikuda ilma liigse koormava riietuseta. Ära unusta juua sinna kõrvale ka rohkelt vett ning magada piisavalt. Keha hüdreerimine ja sellele puhkuse andmine on teine pool võrrandist enda hästi tundmisel. 

suvepuhkus

4. Ole hetkes

Proovi puhkuse ajal unustada kõiksugu digividinad. Töö ajal oleme ümbritsetud arvutite ja telefonidega ning infomüra, mis me läbi tehnoloogia saame, väsitab meid. Seega tee puhkus ka nendest. Lülita telefon välja, ära loe uudiseid ning ole lihtsalt hetkes. Vaatle ümbruskonda ning võta sellest maksimum olles 100% kohal. Digividinaid mitte kasutades väldid ka tööalaste mõtete tekkimist.

5. Lae patareisid

Inimesed on erinevad ning seega erinevad ka viisid, kuidas puhkuse ajal enda patareisid laadida. Osa meist on väga sotsiaalsed ning saavad energiat teistega suheldes. Kui sina oled see inimene, saa puhkuse ajal kokku sõpradega ja sõlmi uusi tutvusi. Käi üritustel ja lõbutse!

Kui oled isiksus, kes vajab patareide laadimiseks oma aega ja üksinda olemist. Mine omaette randa, loe raamatut, jaluta looduses, kuula ja vaatle ümbritsevat ning anna endale aega, et nautida suvepuhkust. Peaasi, et puhkusel patareid laetud saaks!

shokobox suve blogi

Tee tööle naasnud puhanud töötaja veelgi õnnelikumaks!

Puhkuselt tagasi tulnud töötajad on õnnelikumad, kui enne puhkusele minekut. Nende patareid on laetud ning puhkusest saadud hea emotsioon kestab veel mõnda aega. Tööandjale on see hea koht, et seda õnnelikkuse hetke veelgi enam pikendada üllatades töötajat kommikarbi ja ilusa sõnumiga.

Näiteks see kaunis šokolaadikarp Pinal 9 või hoopis vahva šokolaadikarp Classic

Töötajad ootavad selliseid žeste tavaliselt sünnipäevade või muude tähtpäevade puhul, kuid mitte puhkustelt naastes. See teeb tema tuju meeletult rõõmsaks ning tagasi tööle asumine algab hea noodi ja motivatsiooonipuhanguga!

Kui sulle see postitus meeldis, siis palun jaga seda postitust 👇 🙂