Kingituste ajalugu – kust kinkimine alguse on saanud?
Kingituste tegemisel on pikk traditsioon, mis ulatub tuhandete aastate taha. Me oleme sotsiaalsed olendid, kes vajavad ja naudivad üksteise seltskonda ning väljendavad oma tundeid muuhulgas kingituste kaudu. Pole oluline, kas see on armastuse väljendus, tunnustus hea töö eest või lihtsalt selleks, et näidata oma tänulikkust. Kingituste tegemine on meil DNA-s.
Selleks, et aru saada, miks meile kingituste tegemine nii väga meeldib, lähme ajas tagasi ja uurime selle unikaalse väljendusvormi päritolu. Kinkimine on üks asi, mis teeb meist inimese.
Kust on tulnud kinkimise komme?
Kingituste tegemine võib kuuluda ühtede vanimate inimtegevuste alla. Isegi ürgses koopameeste kultuuris oli kingituste andmine levinud ja seda kasutati austuse, armastuse ja kiindumuse näitamiseks. Kingituste tegemine näitas ka staatust ja klannide juhid näitasid nõnda tunnustust neile, kes olid millegi olulisega silma paistnud. Shokoboxis on palju magusaid kingiideid, mis aitavad leida igaks olukorraks sobiva kingituse ja näidata tänu olulistele inimestele.
Ürgajal sobis kingituseks ka huvitava kujuga kivi, linnusulg või puutükk. Tööriistade arenedes muutusid kingitused detailirohkemateks ja esemeid hakati kandma kaelas, näiteks puuriti augud loomahammastesse või kivikestesse.
Kingitused läksid ajas üha hinnalisemaks ja nii Egiptuse vaaraod kui Rooma ülikud nautisid soosingupüüdlejate toodud kauneid ehteid või siis hoopis kariloomi – mis kinkijale sobivam oli!
Keskajal jätkus komme teha kingitusi soosingu tagamiseks või truuduse näitamiseks. Samuti tehti noortele abiellujatele kingitusi kaasavaraks, mis võisid olla mündid, väärismetall, kangad, koduloomad vmt.
Kingituste tegemine on siiani tähtis osa igapäevasest kultuurist. Kingitus näitab meie suhtumist ja kannab sõnumit. Kingitusi võib teha niisama, pühade ja tähtpäevade puhul, aga kingitustega saab väljendada ka tänu ja austust ning ka armastuse keeles on kingitustel kindel koht. Shokoboxi e-poest leiab sobiva kingi igaks elujuhtumiks ja ettevõtted saavad pakendi brändida vastavalt ärikingituse tegija soovidele ja kingi saaja rõõmuks.
Kinkimise psühholoogia
Kingitusi tehakse üle maailma sõltumata kultuurist. Kinke tehakse pereliikmetele, sõpradele ja kallimatele ning ärikingitusi tehakse kolleegidele ja äripartneritele.
Miks tehakse kingitusi? Psühholoogia selle taga on lihtne – see pakub kinkijale naudingut ja võimaldab saavutada paremat kontakti. Kingi tegija väljendab kingitusega oma tundeid ja emotsioone ning kinki edasi andes annab ta neid edasi.
Kinkimine on hea tunne, mis toob meis esile parima. On ju ka olemas ütlus: “Andmise rõõm on kõige suurem rõõm”.
Miks on kinkimine oluline?
Heaolu, mis kinkimisega tekib, on ka teaduslikult uuritud ja kindel on see, et põhjuseks, miks kingitusi juba aastatuhandeid on tehtud, on kinkijas tekkiv positiivne tunne. Siin on mõned põhjused, miks see on nii:
Rõõm: Kinkimine teeb meid rõõmsaks. Neis uuringutes, kus paluti inimestel eksperimendi käigus kingitusi teha, selgus, et peale seda tunti end paremini ja õnnelikumana, ja seda mitte ainult kingi saanud inimese suhtes, vaid elu suhtes üldse.
Meeleseisundi paranemine: Uuringute kohaselt võib kingituste andmine parandada tuju ja meeleseisundit. Kinkimisest tulenev rõõm muudab tuju pikemaks ajaks paremaks.
Tugevamad sidemed: Kinkimise kaudu te mitte ainult ei väljenda oma tundeid, vaid loote selle inimesega tugevama sideme. Tugevam sotsiaalne side tõstab enesetunnet ja õnnetunnet.
Kinkimine on nakkav: Kui hakata kingitusi kinkima, siis hakkab neid ka vastu tulema. Ja kingitusi hakkavad tegema ka need, kes Teie tegevust on kõrvalt märganud. Endorfiinide vabanemisest tingitud heaolutunnet ei tunne ainult kingi tegija, kuid seda tunnevad ka need, kes saavad kinke või näevad seda kõrvalt.
Head kinkimist!
PS! Magusaid ärikingitusi leiate Shokoboxi e-poest!